Automatyczne skrytki depozytowe

Nasz automatyczny skarbiec depozytowy najprościej jest porównać z bankomatem. Podstawowa różnica tkwi, w tym co jest dla Państwa niewidoczne, w wielkości.

Zamiast niewielkiego sejfu stojącego za terminalem bankomatu, u nas jest kilkanastotonowy skarbiec o wielokrotnie wyższym poziomie zabezpiczenia pasywnego i aktywnego.

Terminal bankomatu wypłaca nam banknoty poprzez szczelinę podawczą. Natomiast nasz automat skarbcowy podaje do terminala całą skrytkę depozytową.

Identyfikacja na naszym terminalu przypomina tą znaną z bankomatów a dodatkowo poziom zabezpieczenia podniesiony jest dzięki czytnikowi linii biometrycznych.

Klient jest identyfikowany potrójną weryfikacją: karta + PIN + biometria

Do pokoju z terminalem może wejść tylko Właściciel skrytki, po wcześniejszej autoryzacji. System operacyjny skarbca kontroluje otwarcie drzwi do pomieszczenia z terminalem. Dzięki temu niemożliwe jest wejście do niego, gdy wewnątrz znajduje się inny Klient.

Aby móc wejść do pomieszczenia z terminalem należy dokonać autoryzacji na czytniku zainstalowanym przy drzwiach. Jeśli autoryzacja będzie prawidłowa, a pomieszczenie wewnątrz nie będzie zajęte przez innego Klienta, drzwi otworzą się. Państwa dane biometryczne są zapisywane w pamięci wewnętrznej karty, która zostaje wydana podczas wynajęcia skrytki. I co ważne, nie zapisywany jest cały odcisk palca a jedynie jego „charakterystyczne” cechy. Nasza karta należy do najnowszej generacji kart szyfrujących „the crypto memory card”. Wyklucza ona zjawisko „skimmingu”. Nie wystarczy bowiem samo posiadanie czytnika. Zastosowany system szyfrujący sprawia iż czytnik musi posiadać specjalny moduł i hasło ważne dla danego konkretnego systemu skarbcowego.

Hasło to zabezpiecza również dane na karcie. Dla zwiększenia poczucia komfortu naszych Klientów, system operacyjny SafeControl rejestruje i zapisuje w swojej pamięci wszystkie operacje jakie wykonał robot obsługujący skrytki oraz logowania jakie miały miejsce na terminalu podawczym. Rejestr zdarzeń jest w każdym momencie dostępny. Podczas naszego pierwszego spotkania, po zakończeniu czynności rejestracyjnych, wykwalifikowany personel uda się z Państwiem do terminala, gdzie zostaniecie Państwo przeszkoleni z zasad użytkowania terminala, ustawicie Państwo swój kod PIN oraz zapisane zostaną Państwa odciski biometryczne.